Forum Bastiongrolman.org Strona Główna Forum Bastiongrolman.org
Stowarzyszenie Grupa Rekonstrukcji Historycznej 3 Bastion Grolman

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
REKRUTACJA
Autor Wiadomość
DETER
Doktor ETER


Do jakiej GRH należysz?: SGRH 3 Bastion Grolman
Wiek: 49
Dołączył: 22 Sty 2007
Posty: 245
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2008-02-20, 21:57   

przemarsz wyszedł tragicznie. Mylenie tempa i nieumiejetnosc. Kto był w Wałczu na cwiczeniach sie nauczyl
_________________
Fünf minuten vor der Zeit, ist Soldatenpunklichkeit
 
 
 
CHUDY

Do jakiej GRH należysz?: SGRH 3 Bastion Grolman
Wiek: 41
Dołączył: 10 Cze 2007
Posty: 556
Skąd: Posen
Wysłany: 2008-02-20, 22:04   

deter zaj... cie moze z tyłu gdzie taborety szły u mnie bylo ZAJEBISCIE
_________________
Maruda
 
 
mizer


Do jakiej GRH należysz?: GRH 3 Bastion Grolman
Wiek: 50
Dołączył: 20 Lut 2007
Posty: 2352
Skąd: Góra
Wysłany: 2008-02-20, 23:32   

a w której parze szedłeś ?

Obawiam się że Deter ma rację. Nie trzeba było iść z tyłu czy z boku żeby było słychać człapanie i arytmię truchtową. Kulminacja była po wyjściu z kościoła. Ja sam cieszyłem się że jeszcze stoję i nogi mam na dole a nie na wysokości oczu a ostatnie o czym myślałem to trzymanie tempa czy kroku ... ( mam namyśli moment wyjścia z kościoła do ustawienia się w kolumnie pochodu ) przejścia w kolumnie marszowej były lepsze w miarę przedreptywania kolejnych kawałków, cóż, trudno żeby było inaczej, skoro tak rzadko razem się spotykamy i maszerujemy. Przypomnij sobie Warszawę na 11 XI ile chodziliśmy 10 wieczorem żeby to jakoś wyszło, a tu po prostu nie było czasu. Dodatkowo było kilka świeżynek.
_________________
Pozdrawiam

Sebastian "Mizer" Mizerski
 
 
goral
Administrator


Do jakiej GRH należysz?: SGRH "3 Bastion Grolman"
Wiek: 45
Dołączył: 17 Sty 2007
Posty: 1335
Skąd: ADMINISTRACJA
Wysłany: 2008-02-21, 07:45   

W Warszawie wyszło w "miarę płynnie i ładnie" podkreślam że tylko w miarę, ale po prawie 3 godzianch stanai przed kaczorem i innymi z wieruszki to uważam że i tyak daliśmy z siebie w miarę wszytko, poprostu ładnie to mizerek ujął za mało sptokań i ćwiczeń..

Więcej potu na ćwiczenaich mniej krwi w boju..
_________________
"Mieli do wyboru wojnę lub hańbę, wybrali hańbę, a wojnę będą mieli także" Winston Churchill
 
 
G_Jankes
Pozdrawia ;)


Do jakiej GRH należysz?: PGRH "Warta"
Wiek: 34
Dołączył: 04 Cze 2007
Posty: 242
Skąd: Poznaďż˝
Wysłany: 2008-12-09, 11:00   

Za prawie miesiąc mija rok od napisania tych zasad rekrutacji, a już kupę czasu to wszystko to ściema dla picu. Proponuję to uaktualnić :-/
_________________
Sieką wkoło kule,
Łamią się bagnety,
Hej na barykady druhy,
Marsz powstancy-zuchy,
Hej za broń!
 
 
 
mizer


Do jakiej GRH należysz?: GRH 3 Bastion Grolman
Wiek: 50
Dołączył: 20 Lut 2007
Posty: 2352
Skąd: Góra
Wysłany: 2008-12-09, 11:29   

Jankes, Ty to możesz co najwyżej poprosić, proponować to możesz Tacie na forum Warteland.
_________________
Pozdrawiam

Sebastian "Mizer" Mizerski
 
 
G_Jankes
Pozdrawia ;)


Do jakiej GRH należysz?: PGRH "Warta"
Wiek: 34
Dołączył: 04 Cze 2007
Posty: 242
Skąd: Poznaďż˝
Wysłany: 2008-12-09, 20:22   

:mrgreen: I nie tylko jemu, masz rację sorki :lol:
_________________
Sieką wkoło kule,
Łamią się bagnety,
Hej na barykady druhy,
Marsz powstancy-zuchy,
Hej za broń!
 
 
 
G_Asia


Do jakiej GRH należysz?: SRH "Odwach"
Wiek: 35
Dołączył: 28 Gru 2008
Posty: 3
Skąd: Kobylec/Poznań/KrakĂłw
Wysłany: 2008-12-29, 23:02   

A tak zapytam, na razie tylko z ciekawości, gdzie mogę znaleźć ten statut i uchwały zarządu?
 
 
 
mizer


Do jakiej GRH należysz?: GRH 3 Bastion Grolman
Wiek: 50
Dołączył: 20 Lut 2007
Posty: 2352
Skąd: Góra
Wysłany: 2008-12-30, 00:33   

Cześć niewiasto... czyżbyś poważnie myślała o posadzie führerin dla naszych córeczek ? :lol:

Póki co, niestety statut i zasady rekrutacji są "do dokończenia", robota wokół 27 grudnia zajmowała tyle czasu, że trzeba trochę poczekać.

Tak z czystej ciekawości spytam (bez nazwisk) masz już dwóch członków wprowadzających? ;-)
_________________
Pozdrawiam

Sebastian "Mizer" Mizerski
 
 
G_Asia


Do jakiej GRH należysz?: SRH "Odwach"
Wiek: 35
Dołączył: 28 Gru 2008
Posty: 3
Skąd: Kobylec/Poznań/KrakĂłw
Wysłany: 2008-12-30, 00:56   

Członków powiadasz? Znalazłoby się ich trochę. :mrgreen:

A myślę sobie, myślę, mundur PWK jako taki mam (dopracuję go jeszcze, jeśli znajdę środki), strój cywilny powstańczy pełny (od 2 dwóch dni nawet z płaszczem), oczywiście w razie współpracy o niemiecki też się postaram (właśnie rozpoczęłam poszukiwanie sponsora).

A tak na poważnie, to więcej po Polsce jeździcie, dlatego mam większą możliwość, żeby brać udział w różnych imprezach, żeby gdzieś doskoczyć z Krakowa, w którym obecnie stacjonuje, np. podobno do Przemyśla się w styczniu wybieracie. Kilka razy bym się towarzysko z Wami zabrała, a potem zobaczymy co z tego wyjdzie, czy będziecie mnie chcieli w swoim gronie...
_________________
Wenn man den Frauen nicht Erlaubt die Armee beizutreten wird niemand unsere Heimat wehren, falls des Mangels der Männer...
 
 
 
goral
Administrator


Do jakiej GRH należysz?: SGRH "3 Bastion Grolman"
Wiek: 45
Dołączył: 17 Sty 2007
Posty: 1335
Skąd: ADMINISTRACJA
Wysłany: 2008-12-30, 11:46   

http://www.bastiongrolman.org/Statut_SGRH_3BG.pdf

prosze bardzo tu znajduje sie statut..SGRH 3 Bastion Grolman

a na stronie glownej jest podlinkowany pod nr KRS..:D

pozdrawiam goral
_________________
"Mieli do wyboru wojnę lub hańbę, wybrali hańbę, a wojnę będą mieli także" Winston Churchill
 
 
G_Bagnet

Do jakiej GRH należysz?: żadnej
Wiek: 35
Dołączył: 08 Cze 2009
Posty: 3
Skąd: Kępno/Poznań
Wysłany: 2009-06-09, 20:37   

witam,
postanowilem tutaj napisac, gdyz probowalem zagadac juz do paru osob, ale odpowiedzi ciąagle brak ;) mianowicie tez bylbym zainteresowany dolaczeniem do was, wszystkie wymogi spelniam, tylko konkretnie nie wiem co i jak... forum juz sobie calkiem dobrze poczytalem, stronke i status rowniez... mimo wszystko nie wiem do kogo sie zglosic z tym wszystkim i co na samym starcie mialbym zrobic

pozdrawiam
 
 
 
G_Bagnet

Do jakiej GRH należysz?: żadnej
Wiek: 35
Dołączył: 08 Cze 2009
Posty: 3
Skąd: Kępno/Poznań
Wysłany: 2009-06-11, 21:46   

ok, zastosuje sie teraz do porady i sie przedstawie ;)
a więc nazywam się Tomasz Tajnert, mam 21 lat jestem studentem 2 roku archeologii na UAM-ie... interesuję się historią, geografią, piłką nożną, muzyką [metal ;)] o waszej grupie dowiedziałem się od kumpla, który oświecił mnie, kiedy powiedziałem mu, że interesuję się takimi rzeczami ;) on z kolei wiedział o tym od swoich znajomych ;) osobiście nie znam nikogo z grupy i wcześniej nie miałem do czynienia z żadnymi rekonstrukcjami... ale mam nadzieję, że zmieni się to wkrótce ;) hmm... coś więcej o sobie... nie wiem... w razie jakichś pytań chętnie odpowiem ;)
 
 
 
G_darek
darek


Do jakiej GRH należysz?: SGHR "3 Bastion Grolman "
Wiek: 47
Dołączył: 01 Cze 2007
Posty: 24
Skąd: bukowiec
Wysłany: 2009-06-15, 21:22   

Cześć Tomek! Masz może jakieś preferencje co do rodzaju wojsk i strony konfliktu? Jesteśmy grupą uniwersalną i myślę że znajdziesz sobie miejsce gdzieś miedzy powstańcami wielkopolskimi, żołnierzami armii niemieckiej lub dla odmiany wojsk polskich II RP. Potrzeba Ci tylko sporo chęci i... nie mniej pieniędzy.
Pozdrawiam Darek
_________________
BÓG - HONOR - OJCZYZNA
 
 
 
Krzychu
Krzychu

Do jakiej GRH należysz?: SGRH 3 Bastion Grolman, TDH
Wiek: 48
Dołączył: 22 Sie 2007
Posty: 115
Skąd: Nowy Tomyśl
Wysłany: 2009-06-16, 07:03   

Darek, na szczęście jakiś czas temu pisałem z tą osobą na temat członkowstwa w SGRH3BG. Bo jeśli osobiście pytał się o to kilku naszych kolegów (pełnoprawnych członków Stowarzyszenia) i żaden z nich nie zareagował, to źle świadczy o nas jako o grupie. Więc zająłem się tą sprawą i w miarę moich możliwości staram się jemu pomagać. I specjalnie robię to poza forum, bo czekam czy ktoś łaskawie odpowie na jego pytanie zadane na naszej stronie. Wiem, jaki rodzaj wojsk chce odtwarzać i czekam na okazję aby mógł z nami pojechać. Na początek może w charakterze widza aby bliżej zorientować się co i jak u nas wygląda.
A tak na marginesie: Panowie z Zarządu wstyd mi za was i za szeregowych członków. Chłopak napisał informację dość dawno, a wy nic. Pozostawiam to bez komentarza.
_________________
Krzysztof Szeffner
 
 
 
CHUDY

Do jakiej GRH należysz?: SGRH 3 Bastion Grolman
Wiek: 41
Dołączył: 10 Cze 2007
Posty: 556
Skąd: Posen
Wysłany: 2009-06-16, 21:07   

Spokojnie Krzychu rozmowy tocza sie nie tylko na forum.Mamy tez opcje wiadomosci. Co do braku odp tutaj sam sie przyznaje. Tomek przedstawił nam po krotce swoja osobe jak go o to prosiłem. Nie napisał tylko skad jest a to istotne jesli chodzi o kontakt osobisty.

Jezeli pasuje to w czwartek po 17 mam czas i razem z Langusem jestesmy w centrum Poznania. Zapraszam wiec na spotkanie i pogawedke Tomaszu.

Co do odpowiedzi Zarzadu przemilcze ten temat.
_________________
Maruda
 
 
G_Bagnet

Do jakiej GRH należysz?: żadnej
Wiek: 35
Dołączył: 08 Cze 2009
Posty: 3
Skąd: Kępno/Poznań
Wysłany: 2009-06-17, 00:28   

właściwie to jestem z Kępna, jakieś 160 km od Poznania, ale w Poznaniu w centrum mieszkam ;) co do czwartku, to do 17 jestem na dyżurze, bo wiadomo sesja jeszcze trwa... później powinienem być wolny
 
 
 
G_Barson1
..........

Do jakiej GRH należysz?: Jeszcze żadnej
Wiek: 27
Dołączył: 25 Wrz 2009
Posty: 3
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2009-09-26, 14:59   

Witam!
Do odpowiedniego wieku trochę mi brakuje a mianowicie 4 lata.Mundur WH mam kompletny(bez spodni ) .Mundur odwzorowany na 43 rok.Masa hemów i strój Polskiego Wrześniowca.Jak myślicie panowie czy mógłbym się zakręcić na obchodach z okazji Wybuchu Powstania Warszawskiego???
 
 
G_Barson1
..........

Do jakiej GRH należysz?: Jeszcze żadnej
Wiek: 27
Dołączył: 25 Wrz 2009
Posty: 3
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2009-09-26, 15:08   Pytanie do Darka

Witam!
Czy mógł by mi pan udzielić informacji oo mundurze w którym jest pan na zdjęciu???Jam mam mundur Polski Kurtka w.z 36 ,spodnie w.z37 itp(palszcz,szelki i te inne bajery ale o tym kiedy indziej).
 
 
CHUDY

Do jakiej GRH należysz?: SGRH 3 Bastion Grolman
Wiek: 41
Dołączył: 10 Cze 2007
Posty: 556
Skąd: Posen
Wysłany: 2009-09-27, 14:32   

Witam! Cierpliwosci zycze. Odpiszemy
_________________
Maruda
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group