Forum Bastiongrolman.org

Różności - kącik literacki

mizer - 2009-10-20, 10:04
: Temat postu: kącik literacki
Panowie, polecam w ramach "odskoczni" serię książek o niejakim Jakubie Wędrowyczu, pióra Andrzeja Pilipiuka, starym bimbrowniku, egzorcyście amatorze i pasorzycie społecznym, link do informacji na jego temat podaję poniżej. Polecam, można się nieźle uśmiać i zapomnieć na moment o szarości życia.


http://valkiria.net/?area=20

po wklepaniu do wikipedii również znajdziecie o nim wzmiankę
Rzyto - 2009-10-22, 10:56
:
I tu nie sposób sie z Toba nie zgodzic... :-D
Przeczytałem wszystkie opowiadania o Jakubie (łącznie z tym ostatnim-najnowszym. Mam i moge uzyczyc)
POLSKA LITERATURA ZYJE!!!
Ale, ale Pilipiuk ma tez inne z Jakubem nie zwiazane i całkiem!!!udane pozycje...
trylogia"Kuzynki", "Ksiezniczka", "Dziedziczki" czy "Oko jelenia", "Operacja-dzień wskrzeszania", ale fakt...Jakub W.rządzi!!! :lol:
mizer - 2009-10-23, 09:15
:
oczywiście że tak, ale Wędrowycz to Wędrowycz ... choć Homo Bimbrownikus to już inny poziom abstrakcji ... trzeba dochodzić po kolei ...
Rzyto - 2009-10-23, 10:53
:
No jest wyjątkowy! :mrgreen: Czuje swego rodzaju dume, a nawet ulge, ze to nasz rodak jest!!! :-D
A Homo bimbrownikus...no jest jazda! Zakonczenie mnie powaliło! :-D
Ale przyznaj ze Semen tez dobry jest...
Zwłaszcza wizyta w jego domu... na prawach i terenie carskiej rosji... :mrgreen: robi wrażenie...hahaha
mizer - 2009-10-25, 11:21
:
nasz rodak ... hm ... weteran UPA, noszący kurtkę SS-mana którego ubił własnoręcznie, z krewnymi pochowanymi też na żydowskim kirkuku ... toć to prawdziwy europejczyk ...
Rzyto - 2009-10-29, 18:46
:
Ha! A motyw jak spotyka wiele lat po wojnie owego SS-owca...z którego zdarł kurtke... :mrgreen: hihi
mizer - 2009-10-30, 11:05
:
o ja ... aż biedak zawału dostał ... a jak lenina dobił kołkiem w mauzoleum ... albo ... a to by trzeba o bufet oprzeć takie opowiastki.
Rzyto - 2009-10-31, 09:17
:
Sie zgadza :mrgreen: Bo to tych przygód tyle było...
mizer - 2009-11-01, 02:34
:
paradoksalnie najfajniejsze są te 2 -3 stronnicowe ... a naszą prsewodnią myślą powinno byś ... " śmierć Bardakom ... "
mizer - 2010-11-14, 22:56
:
Panowie zbliżają się święta, czas prezentów, może warto podzielić się ciekawymi pomysłami na prezent.

Proponuję coś takiego :

http://www.naszawitryna.pl/ksiazki_123.html

dostępne na allegro, warte przeczytania.