Forum Bastiongrolman.org

Różności - artykuł w Gazecie ...

Jankes - 2008-05-29, 17:02
: Temat postu: artykuł w Gazecie ...
"Gefreiter Michael, Gefreiter Johann, Jäger Arthur. Wszyscy Polacy. Na co dzień prawnicy, handlarze nieruchomości, fotograficy. W weekend ze swastyką w klapie bawią się w essesmanów. Oficjalnie są tylko modelarzami. Nieoficjalnie recytują za Hitlerem, że "ich honor to wierność". " - nagłówek artykułu.

Artykuł nie tyczy się Grolmana ale ogółem nie przysparza nam pozytywnego rysopisu (nam w sensie rekonstruktorom)


[url]http://wyborcza.pl/1,87648,5254471,Zabawy_ze_swastyka.html [/url]
mizer - 2008-05-29, 19:44
:
no, bez przesady, pojechali z grupami odtwarzającymi SS, w porównaniu z wcześniejszymi artykułami o podobnym temacie, ten jest jeszcze całkiem całkiem ... a swoją drogą, po kiego grzyba takie opisy na forach ?
Albert - 2008-05-29, 21:52
:
Z własnego doświadczenia wiem, że te opisy są tam po to żeby każdy mógł rozróżnić, kto jaki ma stopień, kandydaci mają ,,Rekrut'' i wszyscy wszystko wiedzą- nie ma zamieszania i tyle. Tak samo można zapytać po co nam zdjęcia przy profilach? Może wstawmy tam twarz Clowna z Mc Donalda i tyle???? Nikt tam nie zwraca się do siebie ,,Rottenfuehrer ... czy mgę pożyczyć chlebak na następną imprezę?''. To tylko podpisy pod profilem- bardzo praktyczne zresztą. Tak jest na większości cywilizowanych forum, a Szmatławiec robi sensację, jak zwykle.
Jankes - 2008-05-30, 14:57
:
Ja tylko nie wiem jak to jest, że ludzie z Pomerani udzielali wywiadu, który nie jest im pochlebny, ciekawe czy wiedzieli jak ma wyglądać ten artykuł czy tylko znaleziono jakiś stary wywiad i użyto go w złym kontekscie. Ja jestem cięty na te dziennikarzyny bo oni robią co chcą z każdym.
Jeżyk - 2008-05-30, 16:05
:
Ja już napisałem im co chciałem. Tak in nagadałem, że mogą mnie wyrzucić ze swojego forum :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)
mizer - 2008-05-30, 21:44
:
co i komu nagadałeś Tomku, Gazecie czy Pomerani ... zresztą i jedni i druzy zapewne nic a nic się nie przejmą tym co piszesz. Gazeta i tak wie swoje, a Pomerania i tak nie będzie się przejmowała, bo im też Twoje zdanie świata nie zmieni.

Co do opisów na forum, Albert dzięki za wyjaśnienie, poniekąd jest to praktyczne, ale ja osobiście nie podpisałbym się gefreiter ... zresztą, kapral też nie ... po prostu jestem Mizer i to wystarczy
Raich - 2008-05-30, 22:02
:
Moim zdaniem wyglada to na jakas prowokacje lub "zamach" na grupy rekonstrukcyjne
tak i siak dotyczy to Pomerani a nie Bastionu ale nic niewiadomo co wpadnie w lapy dziennikarzom.Moim zdaniem najlepsza nauka historii to rekonstrukcje poniewaz oddaja w jakis sposob realia walk.
DETER - 2008-05-30, 22:08
:
...a tak jesli chodzi o nasze gęby przy nickach... to mój mi sie podoba... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
mizer - 2008-05-30, 23:30
:
Reich, większość z nas bawiła się w rekonstrukcję lub sprawy z nią związane, w czasach kiedy ty jeszcze uczyłeś się pisać i dodawać 2 do 2, więc z łaski swojej daruj sobie głodne kawałki o zamachach i tym podobnych bajkach ...
mizer - 2008-05-30, 23:38
:
Jankes, co do tego udzielania wywiadu, to starą taktyką w takich przypadkach, jest wybieranie fragmentów wypowiedzi tak, żeby zatraciły swoje pierwotne znaczenie i wyrywanie ich z kontekstu. Często też udaje się ludzi wypuścić w jakiś temat, w którym się plączą. Na bank nikt z rozmówców nie autoryzował tego textu, bo są to tylko szczątki wypowiedzi, ale to już ich sprawa. Jeśli uznają że artykuł narusza ich dobre imię, mają szansę upomnieć się o zadośćuczynienie w sądach.
Raich - 2008-05-31, 08:13
:
zamachach podkreslam w cudzyslowie