Forum Bastiongrolman.org

Rekrutacja - REKRUTACJA

goral - 2007-01-18, 13:26
: Temat postu: REKRUTACJA
REKRUTACJA

Osoba wyrażająca chęć przystąpienia do SGRH 3 Bastion Grolman musi:

- Ma ukończone 18 lat;

- posiada pełnię praw publicznych,

- zapoznała się i zakceptowała Statut SGRH 3 Bastion Grolman

- przejawia zainteresowanie tematyką oraz celami i zadaniami statutowymi związanymi z działalnością SGRH 3 BG, oraz wykazuje chęci poszerzania wiedzy w tej tematyce;

- nawiąże kontakt z Zarządem, koordynatorem lub osobą która jest pełnoprawnym członkiem SGRH 3 Bastion Grolman. Osoba /osoba wprowadzająca/ ta zaprosi kandydata na spotkanie w celu przeprowadzenia rozmowy wstępnej.

- Po odbytej rozmowie wstępnej i pozytywnym jej wyniku osoba kandydująca otrzyma ankietę kandydacką/ kwestionariusz osobowy w celu wypełnienia

- podpisze oświadczenie, iż nie należy do żadnych ugrupowań o charakterze skrajnym (jeżeli należała do takich ugrupowań w przeszłości osoba ta jest zobowiązana podać do jakich i w jakim okresie);

- ankieta i kwestionarusz osobowy zostanie przesłany do Zarządu w celu akceptacji. O decyzji negatywnej lub pozytywnej Zarządu kandydat zostanie poinformowany w ciągu 14 dni od daty przeprowadzenia rozmowy wstępnej.

- zapozna się z uchwałami Zarządu SGRH 3 Bastion Grolman i zobowiąże się do ich przestrzegania.

- Okres kandydacki trwa minimum 6 miesięcy ,w tym okresie wymagane jest uczestnictwo w minimum 5 projektach wraz z SGRH 3 Bastion Grolman; Okres kandydacki może być wydłużony decyzją Zarządu, jednakże niedużej niż do 18 miesięcy.

- W okresie kandydackim należy skompletować minimum mundurowe żołnierza.

- po upływie okresu kandydackiego, osoba chcąca zostać członkiem winna przedstawić dodatkowo dwie osoby poręczające (osobą poręczającą nie może być osoba wprowadzająca; zarówno osoba wprowadzająca jak i osoby poręczające muszą być pełnoprawnymi członkami SGRH 3 BG). Dopiero wtedy kandydatura ta zostanie zaopiniowana przez członków Zarządu SGRH 3 BG. Od decyzji Zarządu zależy czy osoba kandydata zostanie pełnoprawnym członkiem SGRH 3 Bastion Grolman.

- Osoba wstępujaca w szeregi SGRH 3 BG przyjmuje stopień szeregowego żołnierza.

- Od decyzji Zarządu istnieje możliwość odwołania do Walnego Zebrania członków SGRH 3 Bastion Grolman w terminie nie dłuższym niż termin odbycia najbliższego Walnego Zebrania Członków.

- SGRH 3 BG nie zajmuje się odtwarzaniem żadnej konkretnej formacji, jednostki i skupia w sobie osoby chcące odtwarzać wojska formacji I-wszo wojennych, II-go wojennych ze szczególnym uwzględnieniem dziejów Wojska Wielkopolskiego i Powstania Wielkopolskiego.
Raich - 2008-02-14, 22:52
:
Musisz miec conajmniej 18 lat z tego co mi wiadomo
CHUDY - 2008-02-14, 23:09
:
A liczone beda zeby.
mizer - 2008-02-14, 23:20
:
he he he ... Chudy Chudy ... znaczy się czy ma jakieś mleczne i czy mu już wybiły ósemki ?

A tak na poważnie, pełnoletni, rozsądny, poczytalny i obliczalny, (to wyjdzie na rozmowie) no i dwóch wprowadzających. Od nich dowiesz się wszystkiego co musisz wiedzieć. Przypominam, że do obowiązków wprowadzającego należy uświadomienie kandydata w jego prawach i obowiązkach, a podstawowym prawem potencjalnego kandydata jest wymagać od wprowadzającego pełnych informacji w zakresie tychże praw i obowiązków. Jeślli masz wprowadzającego, dalsza dyskusja jest zbyteczna - odsyłam do wprowadzajacego.
Jeżyk - 2008-02-15, 14:41
:
Niezbyt rorumiem pojęcie ,, wprowadzający " czy może mnie ktoś oświecić ?
Jankes - 2008-02-15, 15:33
:
Wprowadzający to pełnoprawny członek grupy który wprowadza Cię do niej.
goral - 2008-02-15, 19:51
:
Osoba WPROWADZAJACA to taka która raz że wprowadza cię do grupy dwa jest twoim początkowym przewodnikiem..po grupie, obowiazkach i przyjemnosciach....;) oraz że tak powiem jest twoim określmy to mentorem w okresie kandydackim..

Pozdrawiam
Jeżyk - 2008-02-16, 11:09
:
To jest jakiś oficer,czy zwykły szregowiec ?
mizer - 2008-02-16, 12:04
:
jak wyżej ... wprowadzający, to członek SGRH 3 BG, niezależnie od stopnia czy sekcji w której się realizuje
Jeżyk - 2008-02-17, 12:46
:
Dzięki. Tak dobrze się składa, że mam już na 100% dwóch wprowadzających.

Dzięki za informacię. pozdrawiam, Jeżyk
Albert - 2008-02-17, 17:02
:
Kiedy kończysz kolego 18 lat?
Raich - 2008-02-17, 19:57
:
Witam!
Spelniam wszystkie wymogi oprocz wieku i wyposazenia:
-mundur
-mauser
-ladownice
:-D
mizer - 2008-02-17, 21:50
:
inaczej mówiąc nie spełniasz podstawowych wymogów

Panowie, dajcie sobie wytłumaczyć, że musicie być pełnoletni. Z uwagi na częste wykożystanie w naszych inscenizacjach broni palnej i pirotechniki, mimo że pod dozorem osób przeszkolonych, istnieje zagrożenie z tego wynikające. Nie chcę was straszyć czy zrażać, ale osobiście znam tylko jeden przypadek w sklali kraju, kiedy osoba niepełnoletnia bierze udział w inscenizacjach, jednak ten człowiek jest pod stałym nadzorem własnego ojca, który biega na inscenizacji razem z nim i ma go "na oku".
Jeżyk - 2008-02-19, 19:50
:
18 lat kończę za niecałe 3 lata :cry:
mizer - 2008-02-19, 22:05
:
cóz ... więc jeszcze wiele pracy przed Tobą i masa czasu na skompletowanie sprzętu ... powodzenia
Jankes - 2008-02-20, 15:52
:
Uff dzięki tym chłopakom mogę sam siebie pocieszyć że nie mam tak źle został lekko ponad miesiąc ;)
Raich - 2008-02-20, 16:17
:
Niestety trzeba sie ostro brac :lol: za wyposazenie
Jeżyk - 2008-02-20, 16:30
:
Mów, co chcesz! Ja mam wszystko oprucz spodni i bluzy mundurowej :lol:
Raich - 2008-02-20, 17:49
:
Pewno :D
CHUDY - 2008-02-20, 21:46
:
Ponadto jako dodatkowe umiejetnosci przydatne sa : mocna głowa, komunikatywnosc i tolerancja.Radze wyposazyc sie w kubki na pasku. :mrgreen:

Serio jednak wiek i gajer to nic.Trzeba miec w glowie poukładane, wiedziec gdzie jest granica :!: i przede wszystkim musztra, musztra i musztarda do kiełbasy.

Jesli podchodzicie do członkostwa w Bastionie powaznie pamietajcie ze to nie tylko zabawa ale tez obowiazki zalezne od sekcji. Proponuje poprosic Alberta o rysunki i instrukcje dotyczace musztry z bronia i bez, zarowno w j. niemieckim jak i polskim. Zaoszczedzicie nam wiele czasu uczac sie juz tego. Przypominam wszystkim przemarsz w Chojnicach wedle mnie wypadł BOSKO. :lol:

:lol: -Ciekawe ze w opisie ten pysk nazywa sie lol Goralu
DETER - 2008-02-20, 21:57
:
przemarsz wyszedł tragicznie. Mylenie tempa i nieumiejetnosc. Kto był w Wałczu na cwiczeniach sie nauczyl
CHUDY - 2008-02-20, 22:04
:
deter zaj... cie moze z tyłu gdzie taborety szły u mnie bylo ZAJEBISCIE
mizer - 2008-02-20, 23:32
:
a w której parze szedłeś ?

Obawiam się że Deter ma rację. Nie trzeba było iść z tyłu czy z boku żeby było słychać człapanie i arytmię truchtową. Kulminacja była po wyjściu z kościoła. Ja sam cieszyłem się że jeszcze stoję i nogi mam na dole a nie na wysokości oczu a ostatnie o czym myślałem to trzymanie tempa czy kroku ... ( mam namyśli moment wyjścia z kościoła do ustawienia się w kolumnie pochodu ) przejścia w kolumnie marszowej były lepsze w miarę przedreptywania kolejnych kawałków, cóż, trudno żeby było inaczej, skoro tak rzadko razem się spotykamy i maszerujemy. Przypomnij sobie Warszawę na 11 XI ile chodziliśmy 10 wieczorem żeby to jakoś wyszło, a tu po prostu nie było czasu. Dodatkowo było kilka świeżynek.
goral - 2008-02-21, 07:45
:
W Warszawie wyszło w "miarę płynnie i ładnie" podkreślam że tylko w miarę, ale po prawie 3 godzianch stanai przed kaczorem i innymi z wieruszki to uważam że i tyak daliśmy z siebie w miarę wszytko, poprostu ładnie to mizerek ujął za mało sptokań i ćwiczeń..

Więcej potu na ćwiczenaich mniej krwi w boju..
Jankes - 2008-12-09, 11:00
:
Za prawie miesiąc mija rok od napisania tych zasad rekrutacji, a już kupę czasu to wszystko to ściema dla picu. Proponuję to uaktualnić :-/
mizer - 2008-12-09, 11:29
:
Jankes, Ty to możesz co najwyżej poprosić, proponować to możesz Tacie na forum Warteland.
Jankes - 2008-12-09, 20:22
:
:mrgreen: I nie tylko jemu, masz rację sorki :lol:
Asia - 2008-12-29, 23:02
:
A tak zapytam, na razie tylko z ciekawości, gdzie mogę znaleźć ten statut i uchwały zarządu?
mizer - 2008-12-30, 00:33
:
Cześć niewiasto... czyżbyś poważnie myślała o posadzie führerin dla naszych córeczek ? :lol:

Póki co, niestety statut i zasady rekrutacji są "do dokończenia", robota wokół 27 grudnia zajmowała tyle czasu, że trzeba trochę poczekać.

Tak z czystej ciekawości spytam (bez nazwisk) masz już dwóch członków wprowadzających? ;-)
Asia - 2008-12-30, 00:56
:
Członków powiadasz? Znalazłoby się ich trochę. :mrgreen:

A myślę sobie, myślę, mundur PWK jako taki mam (dopracuję go jeszcze, jeśli znajdę środki), strój cywilny powstańczy pełny (od 2 dwóch dni nawet z płaszczem), oczywiście w razie współpracy o niemiecki też się postaram (właśnie rozpoczęłam poszukiwanie sponsora).

A tak na poważnie, to więcej po Polsce jeździcie, dlatego mam większą możliwość, żeby brać udział w różnych imprezach, żeby gdzieś doskoczyć z Krakowa, w którym obecnie stacjonuje, np. podobno do Przemyśla się w styczniu wybieracie. Kilka razy bym się towarzysko z Wami zabrała, a potem zobaczymy co z tego wyjdzie, czy będziecie mnie chcieli w swoim gronie...
goral - 2008-12-30, 11:46
:
http://www.bastiongrolman.org/Statut_SGRH_3BG.pdf

prosze bardzo tu znajduje sie statut..SGRH 3 Bastion Grolman

a na stronie glownej jest podlinkowany pod nr KRS..:D

pozdrawiam goral
Bagnet - 2009-06-09, 20:37
:
witam,
postanowilem tutaj napisac, gdyz probowalem zagadac juz do paru osob, ale odpowiedzi ciąagle brak ;) mianowicie tez bylbym zainteresowany dolaczeniem do was, wszystkie wymogi spelniam, tylko konkretnie nie wiem co i jak... forum juz sobie calkiem dobrze poczytalem, stronke i status rowniez... mimo wszystko nie wiem do kogo sie zglosic z tym wszystkim i co na samym starcie mialbym zrobic

pozdrawiam
Bagnet - 2009-06-11, 21:46
:
ok, zastosuje sie teraz do porady i sie przedstawie ;)
a więc nazywam się Tomasz Tajnert, mam 21 lat jestem studentem 2 roku archeologii na UAM-ie... interesuję się historią, geografią, piłką nożną, muzyką [metal ;)] o waszej grupie dowiedziałem się od kumpla, który oświecił mnie, kiedy powiedziałem mu, że interesuję się takimi rzeczami ;) on z kolei wiedział o tym od swoich znajomych ;) osobiście nie znam nikogo z grupy i wcześniej nie miałem do czynienia z żadnymi rekonstrukcjami... ale mam nadzieję, że zmieni się to wkrótce ;) hmm... coś więcej o sobie... nie wiem... w razie jakichś pytań chętnie odpowiem ;)
darek - 2009-06-15, 21:22
:
Cześć Tomek! Masz może jakieś preferencje co do rodzaju wojsk i strony konfliktu? Jesteśmy grupą uniwersalną i myślę że znajdziesz sobie miejsce gdzieś miedzy powstańcami wielkopolskimi, żołnierzami armii niemieckiej lub dla odmiany wojsk polskich II RP. Potrzeba Ci tylko sporo chęci i... nie mniej pieniędzy.
Pozdrawiam Darek
Krzychu - 2009-06-16, 07:03
:
Darek, na szczęście jakiś czas temu pisałem z tą osobą na temat członkowstwa w SGRH3BG. Bo jeśli osobiście pytał się o to kilku naszych kolegów (pełnoprawnych członków Stowarzyszenia) i żaden z nich nie zareagował, to źle świadczy o nas jako o grupie. Więc zająłem się tą sprawą i w miarę moich możliwości staram się jemu pomagać. I specjalnie robię to poza forum, bo czekam czy ktoś łaskawie odpowie na jego pytanie zadane na naszej stronie. Wiem, jaki rodzaj wojsk chce odtwarzać i czekam na okazję aby mógł z nami pojechać. Na początek może w charakterze widza aby bliżej zorientować się co i jak u nas wygląda.
A tak na marginesie: Panowie z Zarządu wstyd mi za was i za szeregowych członków. Chłopak napisał informację dość dawno, a wy nic. Pozostawiam to bez komentarza.
CHUDY - 2009-06-16, 21:07
:
Spokojnie Krzychu rozmowy tocza sie nie tylko na forum.Mamy tez opcje wiadomosci. Co do braku odp tutaj sam sie przyznaje. Tomek przedstawił nam po krotce swoja osobe jak go o to prosiłem. Nie napisał tylko skad jest a to istotne jesli chodzi o kontakt osobisty.

Jezeli pasuje to w czwartek po 17 mam czas i razem z Langusem jestesmy w centrum Poznania. Zapraszam wiec na spotkanie i pogawedke Tomaszu.

Co do odpowiedzi Zarzadu przemilcze ten temat.
Bagnet - 2009-06-17, 00:28
:
właściwie to jestem z Kępna, jakieś 160 km od Poznania, ale w Poznaniu w centrum mieszkam ;) co do czwartku, to do 17 jestem na dyżurze, bo wiadomo sesja jeszcze trwa... później powinienem być wolny
Barson1 - 2009-09-26, 14:59
:
Witam!
Do odpowiedniego wieku trochę mi brakuje a mianowicie 4 lata.Mundur WH mam kompletny(bez spodni ) .Mundur odwzorowany na 43 rok.Masa hemów i strój Polskiego Wrześniowca.Jak myślicie panowie czy mógłbym się zakręcić na obchodach z okazji Wybuchu Powstania Warszawskiego???
Barson1 - 2009-09-26, 15:08
: Temat postu: Pytanie do Darka
Witam!
Czy mógł by mi pan udzielić informacji oo mundurze w którym jest pan na zdjęciu???Jam mam mundur Polski Kurtka w.z 36 ,spodnie w.z37 itp(palszcz,szelki i te inne bajery ale o tym kiedy indziej).
CHUDY - 2009-09-27, 14:32
:
Witam! Cierpliwosci zycze. Odpiszemy